fbpx
Close

Guardiola: Lampardi treenerikarjäär Chelseas meenutab minu oma Barcelonas

Avatar

Frank Lampard. Foto: EPA/Scanpix

Manchester City peatreener Pep Guardiola tunnustas oma liigarivaali Londoni Chelsea 41-aastast peatreenerit Frank Lampardi, kelle sõnul meenutab inglase edukas algus Siniste juures tema enda perioodi Barcelonas 2008. aastal.

Laupäeval on City ja Chelsea Premier League’i 13. voorus ka vastamisi. Chelsea paikneb kolmandal kohal 26 punktiga ning neljas (25 punkti) on valitsev Inglismaa meister City. Guardiola üritas kergelt favoriidikoorma Lampardi poolele lükata, tuues välja, et temal on Citys suurem pinge peal.

“See (Lampardi treenerikarjäär) on üpris sarnane, aga on veel liiga vara [teha suuremaid järeldusi]. Lampard on olnud peatreener poolteist aastat ja mina veidi kauem, sest olen ka vanem. Aga tulevik on tema enda kätes, kogemus ei oma suurt tähtsust. Ütleksin, et kui tunned klubi, siis on see hea eelis ja Lampard teab Chelseat ideaalselt – meedia, fännid, mängijad. Kui mina Barcelonasse saabusin, siis ei usaldanud just palju inimesi mind. Väga vähesed, võib-olla president ja spordidirektor,” rääkis 48-aastane Guardiola.

“Frank oli Derby Countys sarnane. Ta ei saanud häid tulemusi ja inimesed ütlesid, et tal pole kogemust. Kui keegi sind ei usalda, siis see on ideaalne, sest nii võidad iga mängu – sa ei saa rohkem kaotada. Probleem on siis, kui oled võitnud tiitleid ja millestki ei piisa. Frank on ideaalses olukorras. Suurtes klubides on uskumatud mängijad ja nii on lihtsam head tööd teha Chelseas või Barcelonas kui mõnes teises klubis. Kui töötad kõvasti ja sul on kannatust, siis tulemused ja edu tulevad.”

scroll to top