Firmino hiline värav kergitas Liverpooli ainuliidriks, Arsenali kriis jätkus

Roberto Firmino ja Mohamed Salah. Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 13. vooru kolmapäevastes mängudes olid võidukad Liverpool, Leeds United ja Everton. Viigiga lõppesid kolm kohtumist, millest ühes oli osaline Londoni Arsenal.

Liigatabeli kahe liidri heitluses Liverpooli ja Tottenham Hotspuri vahel avati skoor 26. minutil, mil täpne oli Mohamed Salah. Poolajaks oli külalistel Heung-Min Soni abiga siiski vastus olemas. Kui juba tundus, et mõlemad meeskonnad lähevad kindla peale välja ning jagavad omavahel punktid, siis normaalaja lõpus oli võõrustajatel teine plaan ning Roberto Firmino tõi Liverpoolile magusa võidu. Valitsev meister on seega 13 vooru möödudes 28 punktiga esimesel, Tottenham 25 punktiga teisel kohal.

Premier League’is viimati 1. novembril Manchester Unitedi alistanud Arsenal on sellest ajast alates Inglismaal vaid viikide ja kaotustega piirdunud. Nüüd oli koduplatsil vastaseks Southampton ja 18. minutil jäädi kaotusseisu klubi endise mängumehe Theo Walcotti 18. minuti tabamusest. 52. minutil Pierre-Emerick Aubameyang viigistas, aga kaitsemängija Gabriel teenis 62. minutil punase kaardi ja juba teist matši järjest pidi Arsenal kümne mehega mängu lõpetama ning võidupunkte kirja ei saadud.

Meistrite liiga kohta nooliv Everton võttis võõrsil olulise võidu Leicester City üle Richarlisoni ja Mason Holgate’i väravatest. Newcastle United tuli aga võõral väljakul Leeds Unitedi vastu 65. minutiks kaotusseisust välja 2:2 peale, kuid seejärel lubati 11 minuti jooksul kolm vastuseta väravat lüüa ja saadi suur kaotus.

Arsenal – Southampton 1:1

Leeds United – Newcastle United 5:2

Leicester City – Everton 0:2

Fulham – Brighton & Hove Albion 0:0

Liverpool – Tottenham Hotspur 2:1

West Ham United – Crystal Palace 1:1