Endised hoolealused kinkisid Mourinho Tottenhamile esimese kaotuse, Merseyside’i derbis nähti seitset väravat

Jose Mourinho. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 15. vooru kolmapäeval toimunud mängudes olid tabeli esinelikusse kuuluvad Liverpool, Leicester City ja Londoni Chelsea kõik võidukad. Jose Mourinho sai Tottenham Hotspuriga külastada Old Traffordit ning oma eelmist koduklubi Manchester Unitedit, kellelt tuli aga kaotus vastu võtta.

Mourinho juhendamisel kolm järjestikust võitu saanud, millest kaks Premier League’i matšid, Tottenham jäi juba kuuendal minutil kaotusseisu, mil oma trahvikasti lähistel kaotati pall ja Marcus Rashford saatis selle meisterlikult võrku. Poolajaks Londoni klubi siiski viigistas, kui tsenderdusega leiti värava lähistel üles Dele Alli ning Unitedi mängijate ebakindla tegutsemise tagajärjel sai inglasest poolkaitsja David De Gea nullimängu lootustele kriipsu peale tõmmata. Teise poolaja alguses otsustati kohtumise saatus, kui Moussa Sissoko kukutas karistusalas murule Rashfordi ning penaltist tuli Inglismaa koondise ründemehele nii mängu kui ka tema enda teine tabamus. United tõusis 21 punktiga kuuendale kohale, Tottenham paikneb 20 punktiga kaheksandal kohal.

Tabeliliider Liverpool pidi Merseyside’i nime all tuntud derbis Evertoniga ränka vaeva nägema, et võit kätte saada. Divock Origi ja Xherdan Shaqiri viisid mängu favoriidi 17. minutiks 2:0 ette, aga Michael Keane vastas 21. minutil. Liverpool asus Origi teisest väravast ja Sadio Mane tabamusest poolaja lõpus ka 4:1 juhtima, ent brasiillasest ründaja Richarlison vähendas kaotusseisu. Kui avapoolajal nähti koguni kuut väravat, siis järgmised kolmveerandtundi kumbki pool võrku ei sahistanud. Alles esimesel üleminutil oli pall siiski postide vahel, kui Liverpooli viienda lõi ära Georginio Wijnaldum ja Liverpool sai järjekordsed kolm punkti tabelisse.

Leicester City oli Jamie Vardy ning James Maddisoni väravastest Watfordist parem. Chelsea sai 2:1 jagu Aston Villast, väravad lõi Tammy Abraham ning Mason Mount. Liverpool hoiab liigatabelis 43 punktiga esikohta. 35 punktiga järgneb Leicester ja 32 on kirjas Manchester Cityl. Neljas on Chelsea meeskond 29 punktiga.

Manchester United – Tottenham Hotspur 2:1

Chelsea – Aston Villa 2:1

Leicester City – Watford 2:0

Southampton – Norwich City 2:1

Wolverhampton Wanderers – West Ham United 2:0

Liverpool – Everton 5:2