fbpx
Close

Endine Inglismaa koondislane: kui Leicester suutis Premier League’i võita, siis Arsenal saab sealt ka välja langeda

Avatar

Arsenali mängijad kohtunikuga vaidlemas. Foto: Imago Images/Scanpix

1992-2004 Londoni Arsenalis pallinud ja kümme mängu ka Inglismaa koondise eest kirja saanud Ray Parlour viskas “Off The Ball” podcast’is õhku huvitava mõtte, kui võrdles Leicester City üllatuslikku meistriks tulemist Arsenali kõige õudsema stsenaariumi ehk liigast välja langemise võimalusega.

Mikel Arteta juhendatav Arsenal on käimasoleval hooajal 13 mänguga vaid neli mängu võitnud, olles 14 punktiga alles 15. tabelireal. Euroopa liigas edenes meeskond siiski alagrupist edasi, kuid on selge, et klubi eesmärk on lõpetada hooaeg Premier Legaue’is nelja parema hulgas. Hetkel on see eesmärk kümne punkti kaugusel ja pole võimatu, et sellega saadakse ka hakkama, sest Arsenalis on kahtlemata kvaliteeti. Samas leiab 47-aastane Parlour, et kui kõigest mõned aastad tagasi nägime Leicester City kroonimist Inglismaa meistriks, siis teoorias on olemas võimalus, et mõni nimekas klubi saab liigast välja kukkuda.

“Keegi küsis minult üks päev küsimuse, kas nad saavad liigast välja kukkuda. Ütlesin: “Noh, ilmselt mitte.” Aga kui vaadata Leicesterit liigat võitmas, mille võimalus oli üks viiele tuhandele ja nad võitsidki, siis Arsenali puhul on väljalangemine võimalik. Kui nad ei hakka punkte võtma ja seisu ringi pöörama, siis on tõsine probleem üleval.” rääkis Parlour.

“Ma ei arva, et Arsenal oleks klubi, mis on harjunud peatreenerite vallandamistega. Mikel Arteta on töötanud Pep Guardiola ja Arsene Wengeri kõrval. Ta teab mängijana, et riietusruumi õhkkond on väga tähtis. Kui on mingi probleem üleval, siis peab ta sellega väga kiiresti tegelema. Kui see väljub kontrolli alt, siis on peatreener see, kes koheselt töö kaotab ja mitte mängijad. Loodetavasti suudab ta olukorra ringi pöörata ja olla kindel, et leiab võimalikult kiirelt põhjused üles.”

scroll to top