fbpx
Close

Emery: Özilil polnud parimad kvaliteediomadused minu mänguplaani elluviimiseks

Avatar

Mesut Özil. Foto: Reuters/Scanpix

Novembri lõpus Londoni Arsenali ametikohalt priiks saanud Unai Emery tunnistas BBC Sport’ile antud intervjuus, et sakslasest keskväljamees Mesut Özil polnud kuigi sobilik lüli tema juhendatavas võistkonnas.

“Mul on Mesut Öziliga olnud mitmeid vestlusi. Ta on meeskonna jaoks väga oluline mängija. On mänge, kui Mesuti geniaalsus paistab välja, toetudes rünnakule. Aga ma pidin leidma tema juurde ka selliseid mängijaid, et ta tunneks end platsil mugavalt. Võistkond tervikuna pidi end samuti selliselt tundma. Ja kui sa samm-sammult pead ehitama meeskonda, mis on agressiivne, intensiivne, struktureeritud ja tegema head pressingut, siis pidime samal ajal leidma Mesutile väljakul ruumi, sest ta annab meie mängule olulise tõuke juurde, mis väljendub tema suurepärases talendikuses,” rääkis Emery.

“Et seda teha, pidin leidma kokkusobivused mängijate vahel ja õige taktika. Olin selles osas väga motiveeritud. Tahtsin, et Alexandre Lacazette, Pierre-Emerick Aubameyang ja Mesut Özil töötaksid koos, igaüks oma iseloomuga. Aga oli hetki, kui pidin ühe neist algkoosseisust välja jätma. Özil on väga hea mängija, kui leiad viisi, kuidas ta saaks teiste mängijatega kokku sobida. Tal on talenti, mis aitab teised mängijad paremaks, aga kui tahad veidi agressiivsemat pressingut, siis pole tal selle jaoks parimad kvaliteediomadused.”

scroll to top