De Bruyne ja Mahrez tõukasid Chelsea neljandaks, Lacazette päästis Arsenali suuremast häbist

Riyad Mahrez. Foto: AP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga laupäevastes viimastes mängudes olid tabeliliider Liverpool ja lähim konkurent Leicester City võidukad. Manchester City pani paremuse maksma Londoni Chelsea vastu ning Arsenal komistas Southamptoni otsa.

Chelseal oli enne kohtumist Cityga ette näidata vägev seeria Premier League’is, kui viimane kaotus pärines 22. septembrist, mil jäädi Liverpoolile 1:2 alla. N’Golo Kante viis nüüd Sinised 21. minutil juhtima, et suurepärane minek saaks meeskonnal jätkuda. 29. minutil vastas aga Ryad Mahrez ja poolajaks viis Kevin De Bruyne kodumeeskonna 2:1 juhtima. Teisel poolajal enam väravaid ei löödud ning 28 punktile tõusnud City möödus seni 26 punkti kogunud Chelseast.

Liverpool asus võõrsil Sadio Mane 49. minuti väravast juhtima, aga Wilfried Zaha viigistas 82. minutil seisu. Liiga liidri sangariks tõusis Robert Firmino, kes 85. minutil võiduvärava lõi. Leicesteri aitasid kolme võidupunktini samal ajal Ayoze Perezi ja Jamie Vardy teise poolaja tabamused.

Arsenal ei suutnud aga neljamängulist võitudeta seeriat lõpetada, kui võõrustati Southamptonit. Danny Ings viis juba kaheksandal minutil külalised juhtima, aga Alexandre Lacazette aitas poolajaks seisu viigistada. 71. minutil oli Southamptonil penalti kasutada, millel James Ward-Prowse küll eksis, aga Bernd Leno tõrjutud palli suunas ta siiski võrku. Kaotusest Arsenal ikkagi pääses, sest alles kuuendal üleminutil tegi Lacazette seisuks 2:2. Seitsmes koht on Arsenali jaoks tõsiasi ja kui pühapäeval peaks Sheffield United Manchester Unitedit üllatama, langetakse üheksandaks.

Manchester City – Chelsea 2:1

Arsenal – Southampton 2:2

Brighton & Hove Albion – Leicester City 0:2

Watford – Burnley 0:3

Crystal Palace – Liverpool 1:2

Bournemouth – Wolverhampton Wanderers 1:2

Everton – Norwich City 0:2