fbpx
Close

City peatreener Guardiola: Grealish sai särginumbri 10, sest arvasime, et Messi jääb Barcelonasse

Avatar

Pep Guardiola koos abitreeneri Mikel Artetaga. Foto: Imago/Scanpix

Inglismaa valitsev meistermeeskond Manchester City täiendas hiljuti ridu ründava poolkaitsja Jack Grealishiga. Samal ajal tuli ka uudis, et Barcelonas ei jätka maailma üks parim mängija Lionel Messi ja nüüd paiskas City peatreener Pep Guardiola õhku huvitava kommentaari, andes justkui mõista, et nemad olnuks valmis Messi palkama.

Kuigi Messi olukord on suureks üllatuseks paljudele, siis Grealishi puhul purustati mitu üleminekurekordit. Nimelt maksis City tema eest Aston Villale 100 miljonit naela ja seeläbi sai 25-aastasest mängumehest läbi aegade kalleim inglane. Samal ajal haaras City ka esimese koha Inglismaa klubide arvestuses, sest seni polnud ükski teine Premier League’i klubi nii kõrget summat mõne mängija eest välja käinud. Grealish sõlmis Cityga lepingu 2027. aasta suveni.

“Ta hakkab kandma särki numbriga 10, sest olime Grealishi ostus veendunud ja olime kindlad, et Leo jätkab Barcelonas. Seega hetkel pole Messi meie plaanides,” ütles Guardiola.

“Näis, et see lõpeb hästi ja ta jätkab Barcelonas. See oli kõigile, sealhulgas mulle, üllatus. Klubi president [Joan Laporta] oli täna (eile – toim.) selgesõnaline. Ma ei rääkinud mängija ega presidendiga, mistõttu ma ei tea, mis täpselt juhtus, aga Barcelona poolehoidjana oleksin tahtnud teda näha seal karjääri lõpetamas. Nüüd tuleb klubil olla jätkusuutlik ja see, mis viimasel aastal juhtus, polnud kuigi hea. Fännina väljendan suurt tänulikkust kõige erilisema mängija suhtes, keda olen oma elu jooksul näinud – kõigi nende tiitlite eest, mida ta aitas meil Barcelonaga võita ja kes aitas mind Münchenisse ning seejärel Inglismaale minekul. Kõigele sellele lisaks uskumatu hulk tundeid ja kaasaelamist teleri ees, mida ta palliga teha suudab koos oma meeskonnakaaslastega ühes jalgpallimängus.”

“Päev-päeval ja mäng-mängult tegi ta iga kolme päeva tagant midagi unikaalset. Saan vaid sind tänada, et viisid Barcelona uuele tasemel ja lubasid Barcelonal maailma valitseda terve kümnendiku. Soovin talle kõike parimat karjääri viimasteks aastateks. Teda ei unustata. Loodetavasti saame ühel päeval nimetada ta läbi aegade parimaks, sest ta väärib seda. Kui president Laporta satub sellesse olukorda, siis peab ta kahjuks seda tegema, sest keegi varasem ei suutnud hästi tegutseda.”

scroll to top