Chelsea ja Dortmund tulid suurest kaotusseisust välja, Liverpool taas võidukas

Jorginho. Foto: EPA/Scanpix

Meistrite liigas tehti teisipäeval algust neljanda mänguvooruga. Kaasahaaravaimateks kohtumisteks kujunesid Londoni Chelsea – Amsterdami Ajax ning Dortmundi Borussia – Milano Inter. Napoli ja Barcelona ei suutnud üllatuslikult koduväljakul võitu võtta.

F-alagrupi esimeses mängus ei suutnud Barcelona pärast nädalavahetusel saadud 1:3 kaotust Levantelt end kokku võtta ja Praha Slaviaga mängus jäid väravad löömata. Alagrupi teises matšis võõrustas Dortmundi Borussia Milano Interit ning jäi poolajaks Lautaro Martinezi ja Matias Vecino tabamustest 0:2 kaotusseisu. Dortmund tuli aga võimsalt puhkepausilt tagasi, kui Achraf Hakimi ja Julian Brandti väravatest seis viigistati ning lõppskoori vormistas Hakimi 77. minutil. Barcelona on kaheksa punktiga alagrupis liider ja Dortmund järgneb seitsme punktiga. Interil on kirjas neli ja Slavial kaks silma.

Korralik lahing rullus lahti H-alagrupis Chelsea ja Ajaxi vahel. Sinised jäid juba teisel minutil Tammy Abrahami omaväravast kaotusseisu, aga viiendal minutil Jorginho viigistas penaltist seisu. Quincy Promes viis Ajaxi 20. minutiks taas ette, millele järgnes Chelsea väravavahi Kepa Arrizabalaga omavärav ja Donny van de Beek aitas Hollandi tippklubi 4:1 juhtima. Chelsea polnud aga alla andnud ning 63. minutil lõi ühe tagasi Cesar Azpilicueta. Nii Daley Blind kui ka Joel Veltman said vastavalt 68. ja 69. minutil punase kaardi ning kodumeeskond sai kahe mehega ülekaalus edasi tegutseda. Jorginho järjekordsest penaltist vähendas Chelsea kaotusseisu minimaalseks ja 19-aastase kaitsja Reece Jamesi väravast oli skoor 74. minutiks 4:4. AJax pidas siiski vastu ja vähemalt viik saadi kätte. Ajaxil, Chelseal ja ka Valencial on kirjas seitse punkti, alagrupi viimane on Lille ühe punktiga.

Liverpool alistas E-alagrupis Alex Oxlade-Chamberlaini ja Georginio Wijnaldumi väravatest 2:1 Genki. Napoli jäi aga kodus Salzburgi Red Bulliga heideldes 11. minutiks Erling Braut Haalandi realiseeritud penaltist kaotusseisu, aga avapoolaja lõpus viigistas skoori Hirving Lozano. Siiski rohkem Itaalia tippklubi võrku ei sahistanud ja leppida tuli viigiga. Liverpoolil on kirjas üheksa, Napolil kaheksa, Salzburgil neli ja Genkil üks punkt.

Liverpool – Genk 2:1

Napoli – Salzburgi Red Bull 1:1

Dortmundi Borussia – Milano Inter 3:2

Lyoni Olympique – Lissaboni Benfica 3:1

Valencia – Lille 4:1

Londoni Chelsea – Amsterdami Ajax 4:4

Barcelona – Praha Slavia 0:0

Peterburi Zenit – RB Leipzig 0:2