fbpx
Close

Bundesliga tegevjuht: suvist üleminekuakent ootab kollaps

Avatar

Foto: Imago/Scanpix

Koroonaviiruse pandeemia tõttu on sisuliselt kogu tippsport, sealhulgas jalgpall pausil, ning majanduslik olukord halveneb kõikjal maailmas. Saksamaa kõrgliiga ehk Bundesliga juht Christian Seifert ütles klubidele välja karmi tõe, et suure tõenäosusega saabuval suvel tavapärast üleminekuakent ei eksisteeri.

Saksamaa kõrgliigas pole mänge alates märtsi algusest toimunud ja praeguse seisuga loodetakse naasta mai alguses, sest riik on võitluses koroonaviirusega võrreldes mitmete teistega teinud edusamme. Sellel nädalal alustasid kõik Saksamaa kõrg- ja esiliiga meeskonnad ka treeningutega, kuigi olukorra tõsidust mõistetakse ja üksteisest hoitakse vajalikul määral vahet. Kummaski liigas on plaan pidada viimased üheksa vooru ära juuni lõpuks, kuid fänne staadionile ei lubata.

“Oleme osa kultuurist riigis, kus inimesed ootavad tavapärase elu juurde tagasi saada ja see võib tähendada, et Bundesligas hakkaksid mängud jälle toimuma. Seetõttu peamegi praegu oma rolli välja mängima, mis omakorda tähendab valitsuse toetust ja rääkida valitsusega teemast, kuna saaksime mängudega taas jätkata. Ütleksin aga lühidalt, et sellel suvel üleminekuturgu ei eksisteeri, seal toimub kollaps. Mõnede mängijate agendid saavad äkitselt aru, et tuleb kõvasti tööd teha või vähemalt tööd. Mõned liigad saavad aru, et raha pole midagi sellist, mis igal kuul automaatselt taevast alla sajab,” kirjeldas Seifert keerulist olukorda.

Sarnaselt teiste riikide liigadele on ka Saksamaa tippliigad juba praeguseks saanud kõva tagasilöögi finantsiliselt. Seiferti sõnul tähendas ülejäänud hooaja mitte mängimine Bundesligale koguni 750 miljoni euro suurust kahjumit. Ühtlasi olevat pooled esiliiga võistkonnad pankrotiga silmitsi seismas. Kui Bundesliga naasebki mai alguses mängudega tagasi, siis fännideta staadionid tähendavad Seiferti kinnitusel ligi 100 miljoni euro suurust kahjumit.

scroll to top