Bayerni tandem Lewandowski ja Müller jõudsid Dortmundi vastu võimsa tähiseni, peatreener ajutiselt paigas

Saksamaa valitsev meister Müncheni Bayern vallandas hiljuti küll peatreener Niko Kovaci, kuid senine ajutine asendaja, abitreener Hans Flick on saanud kahes järgnevas matšis suurepäraselt hakkama. Meistrite liigas alistati 2:0 Piraeuse Olympiakos ja laupäeval ei jäetud Bundesligas põhirivaalile Dormtundi Borussiale mingit võimalust ja võeti 4:0 võit.

Endine Dortmundi ründeäss Robert Lewandowski avas 17. minutil skoori ning 47. minutil kasvatas eduseisu kahele Serge Gnabry. Lewandowski tabamusest oli seis 3:0 ja 80. minutil sai tänavu suvel Bayernist Dortmundi naasnud keskkaitsja Mats Hummels omaväravaga hakkama, mis jäi kohtumise viimaseks. Bayern tõusis nii kolmandale kohale, jäädes samuti 21 punkti kogunud RB Leipzigist kehvema väravate vahe tõttu maha. Dortmund on 19 punktiga viies.

Kõige muu kõrval sai vägeva sooritusega hakkama 31-aastane Lewandowski. Nimelt on Poola koondislane esimese 11 vooruga löönud 16 väravat ja sellega ületas mees 51 aastat püsinud Gerd Müller rekordi, mis oli 15 väravat hooaja esimese 11 mänguga. 30-aastane Müller sai samuti enda nimele märkimisväärse rekordi, kui andis Saksamaa kõrgliigas oma karjääri 100. väravasöödu. Alates ajast, mil Opta Sports on pidanud jalgpallis selle kohta statistikat, polnud ükski mängija veel antud tähiseni jõudnud.

Bayerni peatreenerisaaga pole tõenäoliselt veel läbi, kuid hetkeseisuga paistab, et 54-aastane Flick on sellel kohal siiski jätkamas. Teiste kandidaatide osas on kuuldavasti sõelale jäänud Massimiliano Allegri, Jose Mourinho ja Arsene Wenger, kuid Bayerni tegevdirektor Karl-Heinz Rummenigge sõnas Sky Sportsi vahendusel viimati lühidalt: “Jätkame Flickiga kuni pole uusi teateid.”