Bayern loputas jälle Barcelonat; Ronaldo skooris, aga vähemuses Unitedile üllatuskaotus

Robert Lewandowski. Foto: SIPA/Scanpix

UEFA Meistrite liiga 2021/22 hooaja alagrupiturniir sai teisipäeval avapaugu. Võistlustules oli eelmise hooaja võitja Londoni Chelsea, aga ka mitmed teised gigandid, nagu Müncheni Bayern, Barcelona, Torino Juventus ja Manchester United.

Cristiano Ronaldo naasmisega Unitedi ridadesse oodatakse meeskonnalt suuri tegusid, kuid nüüd saadi Šveitsis Berni Young Boysi vastu paraja šoki osaliseks. Kõik algas Ole Gunnar Solskjaeri hoolealuste jaoks perfektselt, kui juba 13. minutil võrk sahises just Ronaldo tabamusest. 35. minutil korjas Unitedi Aaron Wan-Bissaka punase kaardi, olles jõhkralt jalatald ees vastase jalale astunud ning Young Boys sai seega ülejäänud kohtumise arvulises enamuses tegutseda. 66. minutini Unitedi eduseis küll püsis, misjärel seadis poolkaitsja Nicolas Moumi Ngamaleu viigiseisu tabloole ja mängu viiendal üleminutil lõi Young Boysi poolelt võiduvärava ameeriklasest ründaja Jordan Siebatcheu.

Kui paljudel oli endiselt meeles eelmise aasta augusti Bayerni 8:2 võit Barcelona üle, siis nüüd oli Hispaania tippklubi mõnes mõttes veelgi raskemas seisus, sest tähtmängijat Lionel Messit, kes suvel Pariisi Saint-Germiani siirdus, neil enam kasutada polnud. Sellest hoolimata Bayernit väga suureks soosikuks ei nimetatud, kuid siiski pani Saksamaa meistermeeskond jõujooned väljakul kindlalt paika. Bayern juhtis poolajaks Thomas Mülleri 34. minuti väravast ning 56. minutil suurendas eduseisu Robert Lewandowski. Poolakas oli täpne ka 85. minutil ja Barcelona kokkuvõttes sihile ei jõudnudki.

Itaalia kõrgliigat üpris kehvalt alustanud Juventus sai võõrsil Malmö vastu ülesandega hakkama, kui Alex Sandro, Paulo Dybala ja Alvaro Morata väravatest võeti 3:0 võit. Heas hoos Romelu Lukaku vedas Chelsea võidule Peterburi Zeniti üle oma 69. minuti tabamuse toel.