fbpx
Close

Arsenali uus peatreener: tahtsime Xhakat Manchester Citysse

Avatar

Granit Xhaka. Foto: Reuters/Scanpix

Hiljuti Londoni Arsenali peatreeneriks saanud Mikel Arteta avaldas, et Manchester Citys abitreenerina töötades kaaluti seal Šveitsi koondislast ja praegust Arsenali mängumeest Granit Xhakat oma ridadesse tuua.

27-aastane poolkaitsja Xhaka sattus käimasoleva hooaja alguses Arsenali fännidega sõnasõtta ning klubi endine peatreener Unai Emery lausa vihjas, et mees võidakse jaanuaris rahaks teha. Arteta andis aga siiski Xhakale lootust olukorra paranemiseks ning tunnistas, et tegemist on fantastilise mängijaga.

“Kui läksin Arsenalist Citysse, et alustada treeneritööga ja otsisime sellele positsioonile täiendust, siis tema oli üks mängijatest mu nimekirjas. Sedavõrd palju ta meeldis mulle. Olin õnnelik, kui Arsenal ta palkas, sest mõtlesin, et temast saab suurepärane mängija. Ta on teinud palju häid asju, aga nüüd on kinni raskes olukorras, mis mu arvates aina kasvas ja kasvas ja ühel päeval lõpuks plahvatas. Aga ma olen samamoodi üllatunud, kuidas tema suhe klubiga on järk-järgult paranenud ja arvan, et fännid on tema suhtes samuti väga positiivsed olnud. Ilmselgelt on kogu stsenaariumit raske muuta, milles ta on olnud. Aga arvan, et liigume temaga õiges suunas,” rääkis Arteta neljapäeval toimuva liigamängu eel Bournemouthiga.

“Ütlesin talle, kui palju ta mulle mängijana meeldib, mida temalt ootan ja kui tähtis ta on meeskonnale. Olen siin, et teda aidata. Tahan, et ta tunneks, et oleme tema taga. Mitte ainult mina, vaid kogu klubi. Kui saame ka fännid samale meelele, siis arvan, et see on meeskonnale kasulik ja ainult see ongi tähtis.”

scroll to top