fbpx
Close

Ametlik: Manchester City abitreenerist sai Arsenali peatreener

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Viimastel nädalatel palju kõneainet tekitanud Londoni Arsenali peatreeneriotsingud on läbi, sest reedel nimetati ametisse viimased kolm hooaega valitseva Inglismaa meistri Manchester City ridades Pep Guardiola kõrval abitreeneri rolli täitnud Mikel Arteta.

37-aastane Arteta pallis oma karjääri viimastel hooaegadel just Arsenalis, kui esindas klubi vahemikus 2011-2016. Hispaanlasest poolkaitsja lõi Kahuritega käed 2022/2023 hooaja lõpuni. “See on suur au. Arsenal on maailma üks suurimaid klubisid. Peame konkureerima kõige tähtsamate trofeede nimel, mis tehti mulle vägagi selgeks läbirääkimiste jooksul Stan ning Josh Kroenke’ga ja klubis pikka aega veetnud inimeste poolt. Teame kõik, et palju tööd ootab ees, et seda saavutada, aga olen kindel, et suudame seda. Olen piisavalt realist teadmaks, et see ei juhtu üleöö, aga praeguses võistkonnas on rohkelt talenti. Ühtlasi on olemas suurepärane süsteem noortest mängijatest, kes akadeemia kaudu meieni jõuavad,” rääkis Arteta pärast lepingu sõlmimist.

Arsenali tänavune hooaeg pole kaugeltki soovitud radapidi kulgenud. Premier League’is paiknetakse 22 punktiga alles kümnendal kohal ja liidrist Liverpoolist jäädakse maha koguni 27 punktiga. Kaotusteseeria sai saatuslikuks Unai Emeryle, kes 29. novembril vallandati. Seni tegutses peatreeneri kohusetäitjana rootslane Freddie Ljungberg, kes üheksa hooaega oma mängijakarjäärist Arsenalis veetis.

scroll to top