fbpx
Close

Ametlik: Ancelottile suure võidu järgselt kinga andnud Napoli määras uueks peatreeneriks Gattuso

Avatar

Foto: LaPresse/Scanpix

Itaalia kõrgliiga mullune hõbedameeskond Napoli kinnitas teisipäeval, et koostöö Carlo Ancelottiga ei jätku. Päev hiljem tuli teade, et uueks juhendajaks sai endine AC Milani loots Gennaro Gattuso.

Ancelottile sai saatuslikuks üheksa mängu pikkune seeria, mil Napoli ei suutnud erinevate sarjade peale võitu võtta. Teisipäeval alistati Meistrite liiga viimases alagrupimängus Genk skooriga 4:0, aga klubi president Aurelio De Laurentiis otsustas Ancelotti abist sellegi poolest edaspidiseks loobuda. Football Italia toob välja, et samal ajal, kui Ancelotti oli täna pärastlõunal oma kabinetist viimaseid asju kokku korjamas, saabus Gattuso Napoli lennujaama.

Gattuso asus Milani juurde 2017. aasta novembris, mil vallandati Vincenzo Montella. Algselt oli ta peatreeneri kohusetäitja. 2018/19 hooajal aitas Gattuso Milani Serie A-s viiendale kohale, kusjuures neljandast ehk Meistrite liiga positsioonist jäi puudu kõigest üks punkt. Maikuus läksid tema ja Milani teed osapoolte kokkuleppel aga lahku.

Mängijana koguni 13 aastat Milani esindanud Gattuso viis juba täna ka esimese treeningu läbi Napoli juures ning debüüdi teeb 41-aastane endine poolkaitsja klubi peatreenerina laupäeval Serie A mängus Parma vastu, kellega käib võitlus seitsmenda koha peale.

 

scroll to top