fbpx
Close

Ajastu lõpp: Lionel Messi lahkub Barcelonast!

Avatar

Lionel Messi ja Tanguy N'Dombele. Foto: Imago/Scanpix

Neljapäeva õhtul teatas Hispaania tippklubi Barcelona, et maailma ühe parima jalgpalluri Lionel Messiga uue lepingu osas kokkuleppele ei jõutud ja argentiinlane lahkub nende ridadest.

34-aastase Messi leping lõppes Barcelonaga sellel suvel. Suur küsimus oli klubi rahalises võimekuses oma võtmemängijale uut lepingut üldse pakkuda, aga kuna La Liga sai üle kahe miljardi euro suuruse rahasüsti, siis võis eeldada, et Barcelonale eraldatav toetus võimaldab Messiga neil koostööd jätkata. Argentinaga käimasoleval aastal ka Copa America võitnud Messi on siiski uut klubi nüüd otsimas.

Goal.com vahendab, et Messi olevat algselt nõustunud uue viie aasta pikkuse lepinguga, mis aga tähendanuks, et tema senine nädalapalk oleks olnud 50% võrra väiksem. Klubi majanduslik olukord olevat aga sedavõrd halb, et Messit oli võimatu registreerida uueks hooajaks võistkonda, ilma et tema nädalapalka poleks märkimisväärselt vähendatud.

Barcelona kodulehel oli toodud välja, et läbirääkimised kukkusid läbi just finantsilistel ja strukturaalsetel põhjustel. Viimase puhul viidati La Liga regulatsioonidele. “Olukorra tulemusena pole Messi FC Barcelonasse jäämas. Mõlemad osapooled kahetsevad sügavalt, et mängija ja klubi soove ei suudetud täita. FC Barcelona väljendab südamest tänulikkust mängijale tema panuse eest klubi ülendamisel ja soovib talle kõike paremat tulevikus isiklikus ning professionaalses elus,” seisis Barcelona teadaandes.

Messi liitus Barcelona noortesüsteemiga juba 2000. aastal. Neli aastat hiljem debüteeris ta põhimeeskonnas, keda esindas kokku 17 järjestikusel hooajal. Kümnel korral krooniti ta Barcelonaga Hispaania meistriks ja nelja korral Meistrite liiga võitjaks.

scroll to top