Klubi ajaloo noorima koosseisuga platsile läinud Liverpool pudenes liigakarikast konkurentsist

Aston Villa. Foto: SIPA/Scanpix

Liverpooli põhimehed koos peatreeneri Jürgen Kloppiga viibivad sellel nädalal Kataris, kus peetakse ära FIFA klubide MM. Samal ajal oli vaja mängida ka Inglismaa liigakarikat ning klubi esindasid U19 noormehed, kuid Aston Villa vastu neil võimalust ei tekkinud.

Premier League’is kindlalt meistritiitli suunas liikuva Liverpooli keskmine vanus oli 19 aastat ja 182 päeva, mis tähistab rekordit kui kõige noorem Liverpooli koosseis, mis platsile jooksnud. Kõige noorim neist oli inglasest ääreründaja Harvey Elliott, kes 4. aprillil saab 17-aastaseks. Peatreenerina astus üles U23 koosseisu juhendaja Neil Critchley.

Põhimeestega võõrustajarollis olnud Aston Villa tegi aga avapoolajal asjad selgeks. Conor Hourihane viis 14. minutil omad juhtima ja Morgan Boyesi omaväravast suurenes kolm minutit hiljem nende eduseis kahele. Elevandiluuranniku ründaja Jonathan Kodjia lisas veel kaks tabamust, millega lõppes poolaeg 4:0. Teisel poolajal nii palju väravaid ei nähtud, kuigi teisel lisaminutil vormistas lõppskooriks 5:0 brasiillasest ründaja Wesley.

18. detsembril peetakse ülejäänud kolm veerandfinaalmängu, milles lähevad vastamisi Everton – Leicester City, Oxford United – Manchester City ja Manchester United – Colchester United.